GLAS OCH KERAMIK / Konstglas / Vas 4355080
nr 435 5080
Vas
'provglas', Ewald Dahlskog (1894-1950) för Kosta, Sverige 1928, hyttarbete, spiralvriden med luftslingor, höjd 27 cm, signerad Ewald Dahlskog Provglas feb 1928, skador, lagad
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 30 oktober 2006
24/10 20:59:43